Šatníková skriňa

Šatníková skriňa

Šatníková skriňa - kedy a prečo

Je vašim snom priestranná, dokonale prehľadná a stále uprataná šatníková skriňa, botník a veľkorysý úložný priestor v jednom? Potom rozhodne porozmýšľajte o šatníkovej skrini na mieru. Nie je totiž lepšie riešenie ukladania oblečenia a doplnkov ako samostatná miestnosť plná zásuviek, tyčí na ramienka, políc a kontajnerov. Potom už len stačí doplniť posuvné dvere s veľkým zrkadlom a vaše súkromné predstavenie sa môže začať.

Veľkorysosť v možnostiach šatníkovej skrine je ohromujúca. Pretože ide v podstate o samostatnú miestnosť, závisí jej usporiadanie len na vašom zámere a dispozíciách bytu či domu. Výhodu majú samozrejme tí, ktorí na šatník mysleli už v projekte a teraz ich čaká len jej vybavenie. Rozvrhnutie funkčných plôch, voľba typu výbavy a oddelených úložných priestorov je potom radosť.

Ani vy, ktorí ste nemali tú príležitosť si šatník vopred plánovať, ale nemusíte hádzať flintu do žita. Na jej zriadenie sa často nájde miesto aj v dome, kde s ňou pôvodne počítané nebolo – napríklad niekedy získa nový zmysel inak málo využitá pracovňa, prípadne zdanlivo zbytočná časť chodby či haly.

Už sa nemusíte obmedzovať, fantázii sa medze nekladú

Dokonalé využitie priestoru do posledného centimetra je najväčšou devízou šatníka. Možnosť úspory vďaka kotveniu konštrukčných prvkov šatne do stien miestnosti je ďalšou podstatnou výhodou. Rovnako ako vstavané skrine môže byť aj šatníková skriňa inštalovaná bez bočných dielov, chrbta a bez dna. Ušetrené peniaze je tak možné investovať do užitočného príslušenstva, ktoré spríjemní každé prezliekanie.

Účelná a krásna zároveň, taká je šatníková skriňa

Napriek tomu, že je často skrytá pohľadom návštev, nemusí byť ani šatník nejakou zabudnutou Popoluškou, čo sa designu týka. Naopak to môže byť váš priestor, kde máte svoje súkromie a cítite sa úplne v bezpečí domova. K tomu vám pomôžu neobmedzené možnosti voľby materiálov a farieb. Ak si prajete, aby bola skôr vašou oázou pokoja a relaxácie, zvoľte tmavšie odtiene. Ak hľadáte skôr vzpruhu a inšpiráciu, môžete voliť svetlé drevodekory alebo pastelové farby.

Rovnako ako u vstavaných skríň môže byť aj šatník vybavený tichými posuvnými dverami. Tie sa ideálne hodia na umiestnenie veľkého zrkadla, ale môžu aj len dotvárať celkový dizajn priestoru pomocou dekoratívnej výplne. Svoju funkciu ochrany uložených vecí pred prachom alebo priamym slnečným svitom si splní aj tu.

Posuvné dvere môžu tiež vtipne deliť priestor vyhradený jednotlivým členom domácnosti. Tým získate ešte dokonalejší poriadok a systém v uložených veciach, ktoré sa tak nepomiešajú. Podobne je možné tiež rozdeliť priestory na súkromné využitie a prácu, pre vaše koníčky, fotografický archív či súkromnú zbierku…

Skrátka nepreberné možnosti a jedna výhoda za druhou. Šatníkové skrine – to je skutočný svet, ktorý čaká len na vašej fantázii a priania…